Sprawozdanie i fotografie z konferencji „Sacrum w mediach. Komunikacja – Prowokacja – Profanacja.”

Sprawozdanie i fotografie z konferencji "Sacrum w mediach. Komunikacja – Prowokacja – Profanacja."

IMG_4190 [1024x1024 jalbum]W dniu 11 maja 2015 r. na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zorganizowana przez Katedrę Współczesnych Form Przekazu Wiary KUL wraz z Katedrą Teologii Moralnej i Etyki UWM w Olszynie. Przewodnim tematem konferencji była problematyka: Sacrum w mediach. Komunikacja – Prowokacja – Profanacja.

Konferencja rozpoczęła się Mszą św. w kościele Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie, której przewodniczył abp Józef Górzyński. Po Mszy Ksiądz Arcybiskup otworzył również obrady konferencji. W konferencji wzięło udział 50 prelegentów z 13 ośrodków naukowych z całej Polski.

Konferencja była podzielona na dwa panele główne oraz obrady w sekcjach. Podczas pierwszego panelu, któremu przewodniczył o. dr Mirosław Chmielewski (KUL) referat wygłosili: o. dr hab. Mirosław Pawliszyn (UWM), ks. dr hab. Jan Klinkowski, prof. PWT oraz ks. dr hab. Andrzej Draguła, prof. US. Druga i trzecia część konferencji odbywała się w sekcjach poświęconych tematom: Przekaz sacrum w radio i w prasie, Sacrum w filmie, Duchowość w przekazie medialnym, Pedagogiczny aspekt sacrum, Sacrum
w cyberprzestrzeni
, Sacrum w kulturze i religiach, Ecclesia – Martyria, Reklama – szansa czy zagrożenie? Konferencja zakończyła się obradami plenarnymi, którym przewodniczył ks. dr Marek Jodkowski (UWM), a referaty wygłosili: ks. dr Jarosław Wożniak (KUL), dr Monika Kacprzak (WSKSiM) i o. dr Mirosław Chmielewski (KUL).

Podczas konferencji odbyła się również promocja publikacji doktorantów Edukacji Medialnej KUL: Jan Paweł II – orędzia na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Konkordancja.

Zdjęcia są autorstwa p. mgr. Ewy Łaskarzewskiej oraz o. dra Mirosława Chmielewskiego

share

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia.
Rozumiem
x